Z internetowej Poczty

Kampania różańcowa w Ziemi Świętej 

Drodzy Bracia i Siostry, jesteśmy głęboko wdzięczni za okazaną pomoc dla ofiar wojny izraelsko-libańskiej. Podziękowania przekazujemy w imieniu wszystkich poszkodowanych: rannych, chorych, osamotnionych. Nasza organizacja kieruje także podziękowanie zapewniając o swej modlitwie za wszystkich działających na rzecz dobra tych ludzi.  Dzięki Wam ktoś o nich myśli, ktoś dla nich coś robi. Wojna trwa, a konflikt niebezpiecznie rozrasta się na inne kraje Bliskie Wschodu. Nasza akcja nabrała tempa. Trzeba wciąż działać. Teraz jeszcze skuteczniej. Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy współpracy z innymi ośrodkami medialnymi (naszych przyjaciół umieścimy w linkach naszej głównej strony: www.pkwp.org). Razem mamy więcej siły i jesteśmy lepiej słyszani. W ostatnią niedzielę (30.07.) mieliśmy możliwość zwrócić się z apelem do widzów programu „Między ziemią a niebem” oraz słuchaczy killku stacji radiowych. Media, o czym wielokrotnie wspominał Jan Paweł II mogą aktywnie uczestniczyć w dziele Dobra i służbie Bliźniemu. O to właśnie nadal pragniemy prosić „Recogito” Kampania „S.O.S dla chrześcijan w Ziemi Świętej” realizowana efektywnie od 21 lipca przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie (sekcja polska), staje wobec ogromnej szansy, którą dzięki Waszej Pomocy i zaangażowania można faktycznie realizować. Wspieranie ofiar wojny, modlitwa o pokój tej rozdartej złem Ziemi, samo myślenie o tych, którzy dziś giną staje się naszym wspólnym Dobrem. Tworzymy wspólnotę. Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce nieść pociechę i wsparcie tym wszystkim ludziom, którzy się boją. Ale razem z Wami. Prosimy pomóżcie nam nagłośnić tę akcję!!! Możemy razem rzucić promień światła na popioły i gruzy w Izraelu, Libanie i Autonomii Palestyńskiej. Czekamy z niecierpliwością na odpowiedź, czas odgrywa tu istotną rolę. Prosimy o umieszczanie informacji na temat naszej akcji wszędzie gdzie to możliwe, dziękując z góry za okazaną pomoc  przesyłając słoneczne pozdrowienia z upoważnienia Dyrektora Pomocy Kościołowi w Potrzebie w Polsce.   

Tomasz KORCZYŃSKI

P.S. W załączniku umieszczamy „Akcję Różańcową”

* * *

Międzynarodowa organizacja katolicka Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeznaczyła jak do tej pory ponad 50.000 euro na niezbędną pomoc dla rodzin dotkniętych bombardowaniami w wyniku konfliktu izraelsko-libańskiego. Jest to kropla w morzu potrzeb!
Konflikt kosztował życie ponad 500 ludzi, tysiące osób jest rannych, a 100.000 straciło dach nad głową ponosząc przy tym poważne straty materialne. Liczba poszkodowanych stale rośnie, a konflikt zbrojny przemienił się w otwarta wojnę. Wiele rodzin chroni się przed bombami do szkół i kościołów, w każdej chwili Libanowi grozi katastrofa humanitarna. Na stan obecny nie ma jedzenia, mleka dla dzieci, detergentów oraz lekarstw.
Jedna z ofiar wojny, palestyński sprzedawca dewocjonaliów pan Viktor Tabash powiedział w wywiadzie dla naszej organizacji: „Życie stało się tutaj okropne, nie wierzymy w to, co się stało. Od czasu wyborów i zwycięstwa terrorystycznego ugrupowania Hamasu życie jest coraz gorsze. Dostęp do Jeruzalem jest często niemożliwy. W związku z zamykaniem dróg dojazdowych na lotnisko w Tel-Awiwie i do centrum miasta, palestyńscy chrześcijanie tracą pracę”. Pan Tabash zauważył, że projekt Pomocy Kościołowi w Potrzebie, kampania różańcowa może zatrzymać masową emigrację chrześcijan na Zachód. W ciągu 40 lat populacja chrześcijan w Ziemi Świętej spadła z 20% do zaledwie 2%. Z roku na rok jest coraz mniej pielgrzymów, którzy gwarantowali zarobek i tym samym godne, choć skromne życie. Teraz trwa wojna.
Dołączcie Państwo do naszej akcji. W sytuacji jaka nastąpiła nie ma czasu do stracenia! Modlitwa różańcowa jest szansą na stworzenie wspólnoty modlitewnej w intencji pokoju na świecie, tak niezbędnego dla mieszkańców Bliskiego Wschodu.
Przed czterema laty, nieodżałowany i ukochany Jan Paweł II poświęcił 400.000 różańców Organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Prosił wówczas naszego założyciela ojca Werenfrieda van Straatena o rozkrzewianie tej formy modlitwy we wszystkich częściach świata wraz z nową Tajemnicą Światła. Możemy nadal podejmować to wezwanie z radością, prosząc jednocześnie Umiłowani Bracia i Siostry w Chrystusie Panu o modlitwę w intencji Bożego błogosławieństwa dla naszej organizacji. Podejmijmy wspólnie tę modlitwę! Pieniądze z zakupionych przez Państwa różańców z Betlejem (różańce są robione ręcznie z drzewa oliwnego przez chrześcijańskie rodziny) przekazywane są na niezbędną pomoc dla ludzi dotkniętych wojną w Libanie, Autonomii Palestyńskiej oraz Izraelu.
Nasza kampania ma na celu wsparcie ofiar poszkodowanych wojną, zabezpieczenie im bytu, zasygnalizowanie, że nie zostali opuszczeni.
Po sukcesie akcji różańcowej w innych krajach, jak Stany Zjednoczone, Australia, Kanada przyszedł czas na Polskę. Wierzymy, że skutki tragicznej wojny Izraela z Libanem poruszą serca darczyńców w naszym kraju, a nasz apel sprawi, że stworzymy wspólny bastion modlitwy o pokój przynosząc nadzieję ofiarom wojny. Czy jesteście Państwo zainteresowani taką formą pomocy?
Zapraszamy do zamawiania różańców z Ziemi Świętej, z Betlejem. Koszt różańca wynosi 5 złotych (+ 2 zł przesyłka). Zamówienia można realizować przez Internet, a także kontaktując się z naszym biurem. Dodatkowo możecie Państwo przekazywać ofiarę na poszkodowanych ludzi przeżywających tragedię wojny. Wpłat proszę dokonywać na niżej podany numer konta z dopiskiem „Pomoc dla Chrześcijan w Ziemi Świętej”.
Dzięki pomocy Przyjaciół i Ludzi Dobrej Woli, bezbronni i przerażeni ludzie w regionie wojny będą choć trochę pocieszeni. Wiedzą dzięki temu, że Ktoś o nich pamięta, chce im pomóc, że nie są zapomniani.

WPŁATY z dopiskiem:
„Pomoc dla Chrześcijan w Ziemi Świętej”
proszę przesyłać na konto
POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE
ul. Puławska 95  02-595 Warszawa

Nr rachunku : ING Bank Śląski o/Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759

NASZ Adres e-mailowy: www.pkwp.org

Pamięci Michała Falzmanna 

Rodacy, Szanowni Państwo!     Prawica.net z inicjatywy profesora Jerzego Przystawy, prowadzi akcję zbierania podpisów pod apelem do władz o uczczenie pamięci Michała Falzmanna.   List Otwarty do Władz Najwyższych Rzeczypospolitej na okoliczność XV Rocznicy Śmierci Michała Tadeusza Falzmanna   Zwracamy się do władz państwowych o uhonorowanie pamięci Michała Falzmanna, człowieka, który wykonywał służbę publiczną z poświęceniem, z ofiarą życia włącznie.   18 lipca, mija 15 lat od śmierci Michała Tadeusza Falzmanna, głównego specjalisty kontroli państwowej w Najwyższej Izbie Kontroli. Przez te wszystkie lata opinia publiczna, nieodmiennie, łączy tę śmierć z tzw. aferą FOZZ i spekulacyjnym rabunkiem finansów publicznych na ogromną skalę, albowiem Michał Falzmann, prowadząc w ostatnich miesiącach swego życia kontrolę FOZZ, wbrew wszelkim przeszkodom, szykanom i otwartym groźbom, doprowadził do jej ujawnienia i prokuratorskiego śledztwa.       Pomimo śledztwa wszczętego jeszcze za życia Michała Falzmann i wieloletniego procesu karnego przeciwko operatorom FOZZ, sprawy, za które oddał życie, wciąż czekają na pełne wyjaśnienie, a winni spowodowania ogromnych strat w majątku narodowym - na osądzenie. Skutkiem nieporadności i opieszałości wymiaru sprawiedliwości popełnione przestępstwa uległy już prawie całkowitemu przedawnieniu. Nie przedawnia się tylko trwający od 13 lat proces, jaki przestępcy wytoczyli autorom książk "Via bank i  FOZZ", gdzie przedstawione zostały fakty ujawnione przez Michała Falzmanna, a których wiarygodność i prawdziwość całkowicie potwierdził zakończony w ubiegłym roku proces karny.   Zdajemy sobie sprawę, że po tylu latach z każdym dniem trudniej zdobywać dokumenty procesowe i wymierzać winnym, co się im należy. Budzi jednak nasze zdumienie fakt, że władze Rzeczypospolitej nie uważają za stosowne uhonorować ludzi, którzy wykonywali służbę publiczną z nadzwyczajną sumiennością i poświęceniem, z ofiarą życia włącznie. Takim człowiekiem niewątpliwie był Michał Tadeusz Falzmann. Dlatego oczekujemy, że po 15 latach od Jego śmierci Jego służba i ofiara życia zostaną we właściwy  sposób docenione i uhonorowane.   Podpisy    Prosimy wysłanie e-maila z hasłem „POPIERAM” (dodatkowo imię i nazwisko + miasto) także własnymi uwagami  na adres (wystarczy kliknąć):   Falzmann@prawica.net Jeśli podpisałeś - zawiadom znajomych! Zachęć ich do działania! Dnia 14 lipca (piątek) odbędzie sie konferencja prasowa poświęcona tej rocznicy i pragniemy przedstawić ten apel polskim władzom państwowym.   Z poważaniem

 Dariusz ADAMCZEWSKI
www.prawica.net

„Mój Rzeszów”

Rzeszów, 2006-08-11

Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu zwraca się z uprzejmą prośbą do Państwa o pomoc w realizacji projektu pod roboczym tytułem „Mój Rzeszów”, skierowanego do byłych i obecnych mieszkańców Rzeszowa – wybitnych osobowości, miłośników miasta, stałych jego obywateli i Polonusów, którzy chętnie odbędą "podróż sentymentalną" do  rodzinnego miasta.
Celem projektu jest zebranie materiałów do wyjątkowego albumu o Rzeszowie oraz zorganizowanie społeczności miasta we wspólnym przedsięwzięciu. Pisanie albumu nie tylko pozwoli na ocalenie od zapomnienia pamiątek, które znajdując się w prywatnych zbiorach nigdy nie ujrzałyby światła dziennego, ale i pozwoli wytworzyć pozytywne związki między mieszkańcami a ich miastem. Chcemy, aby publikacja ta była nie tylko wydarzeniem literackim, ale kulturalnym i promocyjnym miasta.
Zwracamy się zatem do wszystkich, którzy posiadają pamiątki związane z Rzeszowem, zarówno dawnym jak i dzisiejszym, i uważają że warto byłoby je przedstawić w naszej publikacji. Mogą to być zdjęcia, grafiki, stare pocztówki, bilety, publikacje, wspomnienia, pamiętniki, etc.
Nasz album ma być pasjonującą opowieścią o mieście, a fotografia pretekstem do tych opowieści. Wnikliwy i mądry, aczkolwiek nie pozbawionym artyzmu i humoreski tekst o zabytkach, uczelniach, zakładach pracy, węzłach komunikacyjnych, lotnisku, perspektywach miasta na dziś i na jutro. Ma to być książka, której formułę można nazwać „rzeszowskim mish mashem”, który zachwyci urodą wierszy o Rzeszowie, fragmentami prozy artystycznej, reprodukcją obrazu wybitnego twórcy, detalem konstrukcyjnym, ciekawym pejzażem, obiektem przyrodniczym, twarzą przypadkowego przechodnia. Nasza książka ma być zbudowana tak, żeby czytelnik powiedział sobie: muszę wrócić do tego miasta, bo coś jednak pominąłem podczas wędrówki samochodowej czy pieszej. Mieszkaniec natomiast znajdzie tu swoją historię, codzienność dnia i wyjątkowość miasta gotującego mu tak samo często atrakcyjne i huczne imprezy jak i niepozorny spacer deptakami nad Wisłokiem. Nie zapominając, że to zawsze człowiek, a nie domowa biblioteczka, jest odbiorcą literackiego dzieła stawiamy na jedno, nie tylko strona wizualna ale tekst ma być pasjonujący - bo to właśnie pasja ma być spirytus movens tego albumu.
Zapraszając do wspólnego ,,odkrywania” Rzeszowa mamy nadzieję, że podróż ta będzie fascynująca także i dla Państwa.

Kontakt:

Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu
ul. Rynek 8
35-064 Rzeszów

tel./fax: 017 862 03 84, tel.: 017 852 43 08, 0 604 603 768
e-mail: redakcja@instytutksiazki.rzeszow.pl
www.instytutksiazki.rzeszow.pl

Podkarpacki Instytut książki i Marketingu zobowiązuje się wykorzystać przekazane materiały tylko i wyłącznie do tej publikacji, opatrzyć je odpowiednimi przypisami ze wskazaniem darczyńcy (zawsze jednak po uprzednim skonsultowaniu ich treści z zainteresowanymi osobami) oraz umieścić w albumie podziękowania. Przekazanie materiałów odbywa się bezpłatnie.

Z poważaniem
Dyrektor ds. rozwoju

Jolanta JANSON


 

© Recogito, Rafaliga