.Spis treści

Kościół wczoraj i dziś. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Janusz Korczak i jego świat wartości
Archiwum

E-mailEDYTORIAL

„Recogito” rozpoczyna trzeci rok działalności i zarazem swej wirtualnej obecności. Nadal chcemy być z tymi, którym jest nieobojętne przymierze wiary z kulturą, jak i z tymi wszystkimi, którzy  razem z nami chcą kroczyć drogą dialogu, wymiany myśli, głębszej, nie tyle teologicznej czy filozoficznej refleksji – bo to domena filozofii i teologii – co istotnych, ważnych dla każdego, tak egzystencjalnych, jak i ontologicznych pytań.
Chociaż nie jesteśmy pismem dla „mas” ani nie kierujemy się ambicją bicia rekordów popularności czy poczytności, dziękujemy wszystkim tym, którzy zaglądają na nasze strony i, w dużej mierze, je tworzą.
W związku z tym, że jesteśmy dostępni i, od ponad roku, obecni w dwóch domenach – pod adresami www.recogito.pologne.net oraz www.recogito.l.pl – żeby nie dublować tych samych treści, a zarazem chcąc poszerzyć naszą ofertę, postanowiliśmy zmodyfikować nasze strony www  Jako że redakcja „Recogito” mieści się w Paryżu, „francuską” domenę postanowiliśmy potraktować jako bardziej „ruchliwe” forum wymiany myśli, zaś „polską” jako archiwum pamięci. Oczywiście ani z „myśli”, ani z „pamięci” w pierwszym i drugim wypadku nie rezygnujemy. Jest to zatem nasz mały wkład w globalizację. Globalizację, która – jak wciąż przypomina Jan Paweł II – raczej powinna przybliżać, ułatwiać wymianę idei, wartości czy opinii, a nie antagonizować, prowadzić do wyzysku i niezdrowej konkurencji.
Życzymy wszelkiej pomyślności w Roku Pańskim 2002 i bardzo serdecznie zapraszamy na nasze otwarte, wirtualne łamy. Zapraszamy też do lektury pisma i współpracy.

Marek WITTBROT
redaktorNa zdjęciu:
Marek Wittbrot
Fot. Michael Wittbrot
recogito@firemail.de

 © Recogito.