.Spis treści

Kościół wczoraj i dziś. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na rozdrożu
Archiwum

E-mailEDYTORIAL
 

Nikt z nas nie jest w stanie zgłębić Tajemnicy Odkupienia i Zmartwychwstania. Przez całe życie zbliżamy się jedynie do tej Prawdy, która przerasta, tak nasz umysł, jak i serce. Nie znaczy to jednak, że Bóg zamyka przed nami bramy swego Królestwa i nie chce dać nam poznać, co oznacza zbawcza obietnica.
Dary Boga, jak przypomniał w swym orędziu na Wielki Post 2002 Jan Paweł II, nie są podobne do tych, jakie znamy z własnego życia. Bóg nie kieruje się logiką „kupić” – „sprzedać” i wszystko, co od Niego otrzymujemy, jest bezinteresownym, niczym nie zasłużonym darem. Im więcej jest w nas bezinteresowności, tym bardziej – w swoim myśleniu i działaniu – upodabniamy się do dawcy wszelkiego dobra i źródła wszelkiej łaskawości.
„Nasze życie, życie ludzi wierzących, winno nosić znamię tej «darmowości», dzięki której bez zastrzeżeń poświęcamy siebie samych Bogu i bliźniemu” – uczy Papież. Obyśmy potrafili się wspierać i nawzajem ubogacać darami Bożej dobroci, Bożej Opatrzności.
Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Wam, drodzy nasi Czytelnicy i Współpracownicy, jak najwięcej tych darów, których nie jest w stanie zniszczyć ani „mól”, ani „rdza”, ani żaden wirus, żaden naturalny i wirtualny kataklizm.
Zapraszamy na nasze strony www.recogito.pologne.net, jak i www.recogito.l.pl! Zapraszamy do dalszej współpracy!

Marek WITTBROT
redaktor

 Na zdjęciu:
Marek Wittbrot
Fot. Michael Wittbrot
recogito@firemail.de

 © Recogito.